Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Chyby, kterých se podnikatelé dopouští při spouštění notifikací

Chyby, kterých se podnikatelé dopouští při spouštění notifikací

5.8.2021

Chyby, kterých se podnikatelé dopouští při spouštění notifikací

Notifikace jsou skvělým marketingovým nástrojem a pomocníkem v byznysu (dokáže zaujmout pozornost a donutit člověka k tomu, aby firmu opětovaně zaregistroval). Bohužel ho většina společností používá špatně, a to se pak projevuje na statistikách i jejich ziscích. Nedávno uživatelé mobilních telefonů a aplikací uvedli, že je notifikace otravují. Takto odpovědělo osmaosmdesát procent respondentů. Kdyby se však podnikatelé vyvarovali několika chyb, průzkumy by byly naprosto jiné.

Notifikace nemusí otravovat ani rušit

Je třeba konstatovat, že notifikace nemusí člověka ani rušit, ale ani otravovat. Většinou je tím hlavním důvodem to, že notifikace začínají putovat až příliš brzy na displeje mobilních telefonů nebo že neukrývají přidanou hodnotu. Ovšem to je jen hrstka chyb, kterých se bohužel podnikatelé při tvorbě notifikací dopouští. 

Přemíra informací s nulovou hodnotou

Chcete využívat notifikaci i ve svůj prospěch? Je zapotřebí začít nad zprávami, jež začnete svým zákazníkům posílat zamyslet. To nejhorší, co můžete udělat je naplnit krátká mobilní oznámení přemírou informací, které nakonec nebudou mít žádnou přidanou hodnotu. Nechtějte sdělit všechno najednou v jedné zprávě. Rozdělejte informace na více částí a pokaždé přineste koncovým uživatelům něco hodnotného. Zatímco jedna notifikace bude upozorňovat na nový článek na blogu, druhá na dopravu zdarma a třetí na slevovou akci ve výši třiceti procent. 

Stejně tak chvíli počkejte od posledního nákupu. Lidé většinou nenakoupí v daném e-shopu během týdne dvakrát, proto se jim příliš brzy nevnucujte, a naopak je tímto neuváženým krokem neztraťte. 

Doporučujeme do zpráv uvádět informaci, že notifikace jsou zasílány na základě uživatelova souhlasu, aby nevznikl pocit narušení soukromí či porušení bezpečnostních předpisů. 

Zpět na stránku blog