Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Jak aktivovat oznámení na webové stránce?

Jak aktivovat oznámení na webové stránce?

30.11.2020

Jak aktivovat oznámení na webové stránce?

Chcete být informováni o slevových akcích, dopravě zdarma nebo o nových textech přidaných na váš oblíbený online magazín? Nemusíte pravidelně kontrolovat oblíbené webové stránky. Stačí, když si zapnete oznámení na webové stránce a tím tedy odsouhlasíte zasílání webových notifikací. Webové notifikace jsou krátké zprávy, v nichž se dozvíte o všech aktualitách týkající se obchodu, podniku nebo například populárního blogu. 

Aby bylo možné zasílat oznámení, je nutné se přihlásit k odběru webových notifikací. Jinými slovy je nutné aktivovat si oznámení na webové stránce. Obvykle to funguje tak, že vás prohlížeč upozorní na to, když vám bude chtít web poslat oznámení nebo upozornění. A při odsouhlasení notifikace budete pravidelně dostávat. Pokud jste však v minulosti neodsouhlasili odběr notifikací, později jste však upozornění odebírat chtěli, lze to naštěstí hravě opravit. 

Jak aktivovat oznámení na počítači

Pokud využíváte k surfování po internetu Google Chrome, aktivovat oznámení můžete v Nastavení, kdy kliknete na “Nastavení webu” a na “Oznámení”. Pod touto kolonkou si jen vyberete z možností, a sice jestli chcete oznámení povolit či blokovat, jestli chcete web povolit či blokovat apod. 

V případě používání prohlížeče Safari je to velmi podobné. Stačí, když rozkliknete Safari a poté “Předvolby”. Najdete “Oznámení” a to buď povolíte, nebo zakážete. 

Jak aktivovat oznámení na mobilním telefonu

Oznámení zasílané webovou stránkou však lze aktivovat i na mobilním telefonu. Pokud máte mobilní telefon s Androidem a prohlížečem Google Chrome, je to takřka stejné jako v případě počítačů, tedy najedete si na tři tečky a přejdete do nastavení, kde najdete “Nastavení webu” a kolonku “Oznámení”. Tam opět notifikace vypnete nebo zapnete. 

U iPhonů nebo případně iPadů je to opět podobně v případě, že využíváte Safari. Pokud využíváte Google Chrome, najeďte si na tři tečky a poté na “Nastavení obsahu”, kde už budete mít možnost povolit či blokovat vyskakovací okna.

Zpět na stránku blog