Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Jak se přihlásit a odhlásit k odběru notifikací?

Jak se přihlásit a odhlásit k odběru notifikací?

24.7.2020

Jak se přihlásit a odhlásit k odběru notifikací?

Notifikace jsou dnes označovány za jeden z nejmocnějších marketingových nástrojů. Řada lidí je bere dnes jako naprosto samozřejmost. Jedná se o krátká oznámení či upozornění, která většinou informují o slevových akcích, novém článku na blogu nebo například o zbylém zboží v košíku. Notifikace však mohou využívat i města či obce, jež mohou skrze notifikace dát svým občanům vědět, že došlo k mimořádné události či ke státním nařízením. Aby však byly notifikace rozesílány jak občanům, tak zákazníkům nebo uživatelům, je nutné, aby se člověk přihlásil k odběru notifikací. Jenže jak na to? Stejně tak si pojďme prozradit, jak případně odhlásit odběr notifikací, pokud by oznámeních bylo zasíláno až příliš.

Jak se přihlásit k odběru notifikací? 

Rozhodli jste se odebírat notifikace? Chcete být informováni vždy zavčasu? Přihlásit se k odebírání notifikací můžete několika způsoby. Buď můžete povolit zobrazování oznámení hned ve chvíli, kdy vám například při brouzdání oblíbeným online magazínem vyjede prosba o odběr notifikací, nebo je možné povolit notifikace v nativním boxu prohlížeče. 

K odběru notifikací není třeba zadávat osobní údaje k přihlášení. Nemusíte zadávat žádné uživatelské jméno nebo heslo. Notifikace budou vždy rozesílány konkrétnímu počítači nebo mobilnímu zařízení, kde došlo k jejich povolení. 

Jak odhlásit odběr notifikací?

Odhlášení notifikací je stejně snadné jako přihlášení se k jejich odběru. Buďto to můžete provést ve chvíli, kdy se vám notifikace zobrazí. Vždycky má notifikace ikonu nastavení, skrze kterou si notifikaci odeberete. Nebo to můžete udělat skrze nastavení prohlížeče, kde lze notifikace jednoduše zakázat. 

Podobně snadno to lze i u mobilních notifikací, které jsou rozesílány skrze aplikaci. Stačí jenom v nastavení telefonu nebo v nastavení aplikace zakázat rozesílání notifikací a je po problému. Notifikace, kterých třeba bylo až příliš, už nebudou to, co vám bude znepříjemňovat den.

Zpět na stránku blog