Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Notifikace pro efektivní práci. Jak je správně používat?

Notifikace pro efektivní práci. Jak je správně používat?

24.10.2021

Notifikace pro efektivní práci. Jak je správně používat?

Řada lidí se domnívá, že mobilní či webové notifikace jsou spíše důvodem, proč práce stojí a proč se nám nedaří soustředit se na vykonávání pracovní náplně. Jenže za tímto problémem nestojí krátká oznámení, jež nám jednotlivé aplikace v mobilním telefonu posílají, jen lidé, kteří s nimi neumí zacházet. 

Takzvané notifikace totiž můžeme nastavit k obrazu svému tak, aby byly naší podporou a pomocí, nikoliv důvodem, proč neustále odbíháme od plnění stanovených úkolů. Jen je zapotřebí je správně nastavit.

Omezte četnost notifikací

Není pochyb ani sporu o tom, že oznámení jsou v pracovním prostředí třeba. Pomineme-li sociální sítě, které nám produktivitu spíše snižují a odtrhují nás od práce, mohou notifikace oznamovat nějaký důležitý úkol, termín nebo nám mohou připomenout nový úkol, který jsme si na to-do list napsali teprve včera večer. 

Pokud si však budete zasílání oznámení nastavovat, berte v potaz jedno – mají vliv na celkovou produktivitu. Proto se nevyrušujte od práce zbytečně často. Bylo prokázáno, že člověk se znovu do takzvaného “flow” dostává až za čtyřicet minut od chvíle, kdy ho někdo (nebo v tomto případě něco) vyruší.

Notifikace si načasujte

Samozřejmě se tomuto vyrušení můžete úplně vyvarovat a krátká oznámení si vypnout. Jenže takto jen stěží zaregistrujete, co máte na programu dne (zejména pokud nepoužíváte klasický papírový diář nebo sešit, jsou oznámení skutečně zapotřebí).

Proto si notifikace v ideálním případě načasujte. V ideálním případě si je nenechte zasílat na mobil, ale využijte možnost zasílat je hromadně prostřednictvím e-mailu. Jelikož přistání e-mailové zprávy do schránky prakticky nezaregistrujete, nebudete se notifikacemi zabývat ihned. 

Jestliže e-mail není něco, co byste navštěvovali denně, zasílání zpráv prostřednictvím telefonu je klíčové. Proto si určete čas, ve který vám budou notifikace chodit. Doporučujeme nastavit si je na každé ráno, než se pustíte do plnění pracovních povinností.

Zpět na stránku blog