Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Notifikace se stávají součástí moderních chytrých domácností

Notifikace se stávají součástí moderních chytrých domácností

28.10.2020

Notifikace se stávají součástí moderních chytrých domácností

Žijeme ve světě moderních technologií, které nám značně zjednodušují život. Ať už mluvíme o mobilních telefonech nebo chytrých hodinkách, v každém případě mluvíme o ulehčujícím zařízení, které si zamilujeme právě pro jeho pomoc v každé situaci. Na obě dvě zařízení vám však mohou chodit další pomocníci, a to notifikace. Jedná se o krátká oznámení, která většinou upozorňují na aktuální slevovou akci nebo dopravu zdarma, protože ho většinou využívají internetové obchody. Jenže pravdou je, že notifikace nemusí využívat jen internetové obchody, ale můžete je hravě nastavit na vaši moderní chytrou domácnost. A hned budete vědět o všem, co se ve všem domě šustne.

Notifikace pro chytré domácnosti

Možná jste si nikdy nedovedli představit, že byste si nechávali zasílat informace o vašem bydlení do mobilního telefonu. Ale v mnoha situacích je to opravdu chytrá pomoc. Vezměte si například situaci, že nastavíte alarm a v době, kdy jste v práci, se domů někdo dostane a alarm spustí. Obvykle byste volali policisty, ale co když to byli jenom děti, které se vrátily ze školy dřív?

Notifikace vám ohlásí, že někdo domu vniknul nebo že někdo spustil alarm. Mnohdy lze nastavit i to, že notifikace k sobě připojí i video z domu, a tak najednou uvidíte, že se ve vašem domě neskrývá zločinec, ale jenom vaše dítko, které si zrovna dává odpolední svačinu. 

Notifikace usnadňují život

To je však jen jedna ze situací, při kterých notifikace ve svém mobilním telefonu oceníte. Takových situací může být celá spousta. A hlásit vám nemusí jenom to, co se děje ve vašem příbytku, ohlašovat vám může i to, co se děje zrovna ve vaší obci. 

Notifikace totiž využívají aktivně města i obce, jež tímto stylem dávají občanům zavčasu vědět, co se v jejich místě bydliště koná nebo k jakým opatřením v souvislosti s koronavirem dojde. Je to skvělá informační služba, kterou lze případně kdykoli vypnout, kdyby začala vadit.

Zpět na stránku blog