Notifee

Zabýváme se vývojem mobilních aplikací pro Android a iOS

Změnila se politika notifikací v iOS. Je možné je používat k reklamním účelům

Změnila se politika notifikací v iOS. Je možné je používat k reklamním účelům

26.7.2020

Změnila se politika notifikací v iOS. Je možné je používat k reklamním účelům

Není to tak dávno, co se společnost Apple rozhodla krapet změnit svou politiku, která se týkala notifikací. Co jsou to notifikace, to pravděpodobně nemusíme nikomu vysvětlovat. Jsou to krátká oznámení, která například upozorňují na nezaplacenou objednávku nebo na slevové akce či na nový článek v online magazínu. Toho, na co mohou notifikace upozorňovat, je mnoho, ostatně nyní nově mohou upozornění být reklamní. Jak jsme zmínili, společnost Apple krapet změnil svou politiku, a sice rozhodla se, že notifikace v iOS mohou nově sloužit k reklamním účelům. 

Ještě před několika měsíci to vypadalo následovně - vývojáři měli zakázáno notifikace využívat k účelům reklamy. Ať už protestovali a upozorňovali na to, že  Apple to několikrát v minulosti porušil, přesto se jednalo o zakázaný krok, který nemohli udělat. Nyní je to však jinak. Vývojáři mohou využívat notifikace k reklamním účelům, ale jenom v případě, že k tomu samotní uživatelé dají souhlas. 

Jen souhlas nestačí

Možná si říkáte, že souhlas je v pořádku, to není nic drastického, je to naopak banalita. Jenže pravdou je, že jen souhlas nestačí. Kromě toho musí vývojáři umístit do nastavení položku, která umožňuje notifikace vypnout. 

Jelikož se tedy upravila pravidla hry, společnost Apple změnila krapet své podmínky, které se vztahují na používání App Storu. Podle všeho došlo k tomuto kroku proto, že se na společnost vyvíjel tlak ze strany vývojářů, kteří Apple obviňovali ze zneužívání své pozice. Jak již bylo zmíněno, v minulosti totiž Apple využil notifikace k reklamním účelům, i když to sám zakazoval.

Notifikace lze zapnout a vypnout

Jak již bylo zmíněno, jednou z podmínek bylo, aby byla nastavena položka, která umožňuje notifikace vypnout. To, jestli budou notifikace člověka obtěžovat nebo nikoli, si tedy může rozhodnout sám uživatel, který má v moci notifikace odebírat nebo je naopak přestat sledovat.

Zpět na stránku blog